8. Problémy způsobené chlazením


Máme-li podezření, že za problémy s notebookem by mohlo přehřívání jeho komponent, toto si můžeme ověřit dle návodu - Přehled doporučených teplot komponent.


Jak již bylo zmíněno, přehřívání může být způsobeno usazeným prachem na jeho komponentech. Komponenty tedy očistíme - Jak vyčistit notebook od prachu.K přehřívání může také docházet, i když je počítač dokonale zbaven prachu. Může totiž dojít k tomu, že některý chladič správně nedoléhá na některý čip. Jak rozebrat notebook. Zkontrolujeme tedy uchycení chladiče procesoru - Jak složit počítač - Uchycení chladiče procesoru (návod je sice pro PC sestavy, ale princip je stejný i u chladičů notebooků). A stejně tak i dalších chladičů v notebooku použitých. Při této příležitosti je také vhodné nanést novou teplovodní pastu.


K přehřívání může také docházet, i když je počítač dokonale zbaven prachu a i všechny chladiče perfektně doléhají k čipům. Je nutné, aby byly funkční všechny ventilátory v notebooku umístěné - Ventilátory v počítači.Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola Další

Reklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2023   Hardware - Software - Návody