9. Problémy způsobené mechanikou

Nedaří-li se nám například do počítače nainstalovat operační systém z instalačního disku přes mechaniku. Můžeme se o to pokusit přes USB port. Vytvoříme si tedy zaváděcí flash disk - Jak vytvořit bootovací flash disk s Windows Vista/7/8.

Jestliže se bez DVD mechaniky neobejdeme, tak nejčastější příčinou její nefunkčnosti je znečištěná čočka laseru.
Lze sice zakoupit čistící CD, které obsahuje dva malé čistící kartáčky, na které se nanáší čistící kapalina, ale tento způsob čištění je dosti nešetrný. V některých případech je výsledkem poškrábaná nebo vychýlená čočka laseru.
Šetrnějším řešením je čočku jemně vyčistit vatou natočenou na špejli a nasátou izopropylalkoholem. Vyvarujte se použití okeny nebo jiných čistících přípravků. Tyto vytvářejí na čočce jemný film a způsobují taktéž neschopnost čtení. Na čočku netlačíme. Mechanika jejího usazení je velmi jemná a přílišným tlakem může dojít k jejímu zničení.Jak opravit notebook

Na rozdíl od mechanik použitých ve stolních počítačích stačí DVD mechaniku u notebooku otevřít a již máme přístup k čočce laseru. Čočku tedy očistíme vatou natočenou na špejli a nasátou izopropylalkoholem.
Reklama
Jak opravit notebook

Jestliže nebude mechanika správně pracovat ani po očištění čočky laseru, z notebook ji vymontujeme a zkusíme použít jinou mechaniku. Mechaniku je většinou uchycena pouze jedním šroubkem, a tedy její vyjmutí je většinou snadné.
ReklamaJak opravit notebook

Pokud se rozhodneme hned koupit jinou, tak si dáme pozor, aby šla do notebooku osadit. Ideálně odzkoušíme přímo u prodejce.Jak opravit notebook

Také si můžeme pořídit namísto integrované mechaniky do notebooku externí mechaniku, která se připojuje přes USB. A tu pak můžeme například sdílet s dalšími počítači v domácnosti.
(Jelikož pouze jeden USB port by nemusel dodat mechanice dostatek proudu, je vybavena ještě jedním navíc.)


Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola Další

Reklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody