Jak složit počítač

15. leden 2020 Autor: Bronislav

   
Jak složit počítač
Seznam kapitol
1. Úvod
2. Z čeho se skládá počítač
3. Vložení procesoru do základní desky
4. Uchycení chladiče procesoru
5. Vložení operačních pamětí
6. Příprava skříně a vložení základní desky
7. Montáž chladících ventilátorů skříně
8. Montáž disku, mechaniky a čtečky karet
9. Montáž napájecího zdroje
10. Montáž grafické karty
11. Napojení komponent ke zdroji
12. Připojení datových kabelů
13. Připojení ventilátorů
14. Napojení čelního panelu
15. První spuštění počítače

Návod jak složit stolní počítač krok po kroku obsahující 150 fotografií

Když už není rentabilní provést upgrade počítače: Jak vylepšit PC - upgrade, je třeba pořídit nový.

Tento návod je pro ty, kteří neumí anglicky a i přesto si chtějí složit stolní počítač sami. Ti co jsou schopni číst manuály, jež jsou ke komponentům přibaleny, mají velkou výhodu, neboť je v nich většinou vše přehledně popsáno. Ostatní alespoň využijí nákresů postupů. Takže ať patříte k té či oné skupině, rozhodně si nejdříve manuály prohlédněte.


Jak složit počítač

Ano, to jsou ony. Komponenty, ze kterých budeme skládat počítač. Inspiraci, z jakých komponent byste svůj nový počítač chtěli složit, můžete načerpat například tady: Doporučené sestavy.Než začnete vytahovat jednotlivé komponenty z obalů, je třeba dát pozor na elektrostatickou elektřinu.

Jak složit počítač

Váš oděv i vy samotní můžete způsobit elektrostatický výboj, který působí na součástky počítače destruktivně, proto je třeba zajistit, aby k tomuto jevu nedošlo. Elektrostatická náboj se tvoří hlavně v suchém počasí a ve spojení se syntetickými koberci nebo oblečením. Polyesterový svetr by byl tedy velmi špatnou volbou pro tuto práci. Mnohem lepší variantou je bavlněné tričko a kalhoty. V servisech se používá speciální antistatický oděv.
Reklama


Nejlepší způsob jak bojovat s antistatickým nábojem je použít antistatický náramek a antistatickou podložku a ty spojit s uzemněnou části budovy (např. ústřední topení). Pokud si nechcete pořizovat toto vybavení je třeba se před samotným skládáním PC dotknout uzemněné části budovy a pak se snažit pohybovat co nejméně, aby nedošlo k opětovnému nabití elektrostatickým nábojem.

Jak složit počítač

Abychom si komponenty při montáži zbytečně nezapatlali mastnotou z rukou. Je vhodné pracovat v bavlněných rukavicích. Kdo nechce pracovat v rukavicích, nechť si alespoň před samotnou montáží pořádně umyje ruce a nedotýká se pinů.

Další kapitola DalšíReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody