Jak složit počítač


Jak složit počítač
Seznam kapitol
1. Úvod
2. Z čeho se skládá počítač
3. Vložení procesoru do základní desky
4. Uchycení chladiče procesoru
5. Vložení operačních pamětí
6. Příprava skříně a vložení základní desky
7. Montáž chladících ventilátorů skříně
8. Montáž disku, mechaniky a čtečky karet
9. Montáž napájecího zdroje
10. Montáž grafické karty
11. Napojení komponent ke zdroji
12. Připojení datových kabelů
13. Připojení ventilátorů
14. Napojení čelního panelu
15. První spuštění počítače
Jak složit počítač

Před prvním zapnutím počítače připojíme klávesnici a myš. My máme klávesnicí i myš vybavené konektorem USB2 a tedy je zasuneme do příslušných zdířek. Můžeme se ale setkat ještě s konektory PS/2. Pokud máte u klávesnice nebo myši ještě tento typ konektoru, zapojte je do příslušných zdířek na základní desce.Jak složit počítač

Taktéž musíme připojit video kabel k monitoru (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort). Pokud máme monitor vybaven analogovým video vstupem VGA i digitálním DVI, použijeme raději kvalitnější digitální video vstup DVI. HDMI kabel je také digitální, ale o proti kabelům DVI je schopen přenášet do monitoru i zvuk. Nejnovějším z této čtveřice je taktéž digitální DisplayPort. Vyberte si tedy video kabel podle vstupů na vašem monitoru a výstupů na grafické kartě.

Dejte také pozor, abych jste video kabel od monitoru připojili ke grafické kartě a né k základní desce. Video výstupy na základní desce jsou po připojení dedikované grafické karty v BIOSu automaticky deaktivovány.
Reklama


Jak složit počítač

Dále připojíme napájecí kabel. Nejdříve zasuneme kabel do PC zdroje a až pak zasuneme zástrčku do zásuvky. Jeden napájecí kabel musíme taktéž připojit k monitoru.Jak složit počítač

Pokud je počítačový zdroj vybaven vypínačem, přepneme ho do polohy 1 a tím jej zapneme.

Jak složit počítač

Nyní již můžeme počítač zapnout tlačítkem POWER na čelním panelu. V počítači na pevném disku zatím samozřejmě není nainstalován žádný operační systém. Ten tam musíme nejdříve nainstalovat.Jak složit počítač

Po zapnutí se objeví hláška, že na disku žádný systém nebyl nalezen.
Jak nainstalovat operační systém se dozvíte pod odkazy:

Postup pro reinstalaci i první instalaci systému je totožný, jen při první instalaci systému nemusíme samozřejmě zálohovat žádná data na disku, protože tam zatím žádná data nemáme.

V krajním případě se také může stát, že se vám nebude z nějakého důvodu dařit nainstalovat do počítače operační systém i když budete vše dělat správně. V tom případě je možné, že jste měli smůlu a zakoupili jste bohužel vadný komponent. I nový komponent může být bohužel vadný. V této situaci Vám může pomoci návod - Jak opravit stolní počítač.
Nebo jednotlivé komponenty nejsou vzájemně kompatibilní (například v základní desce není dostatečná verze BIOSu). Více vysvětleno v návodě: Jak vylepšit PC - upgrade.


Předchozí Předchozí kapitolaReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody