8. Problémy způsobené chlazením

Máme-li podezření, že za problémy s počítačem by mohlo přehřívání jeho komponent, toto si můžeme ověřit dle návodu - Přehled doporučených teplot komponent.

Jak již bylo zmíněno, přehřívání může být způsobeno usazeným prachem na jeho komponentech. Komponenty tedy očistíme - Jak vyčistit vnitřek počítačové skříně od prachu.

K přehřívání může také docházet, i když je počítač dokonale zbaven prachu. Může totiž dojít k tomu, že některý chladič správně nedoléhá na některý čip. Zkontrolujeme tedy uchycení chladiče procesoru - Jak složit počítač - Uchycení chladiče procesoru. A stejně tak i dalších chladičů v počítači použitých. Při této příležitosti je také vhodné nanést novou teplovodní pastu.

K přehřívání může také docházet, i když je počítač dokonale zbaven prachu a i všechny chladiče perfektně doléhají k čipům. Je nutné, aby byly funkční všechny ventilátory v počítači umístěné - Ventilátory v počítači.

Také je vhodné věnovat pozornost správné cirkulaci vzduchu v počítačové skříni. Chladný vzduch je nasáván u PC sestav zpravidla zepředu (z boku a zespodu). Horký je pak vyfoukáván vzadu a nahoru.

Jak opravit počítač

U PC skříní s umístěným napájecím zdrojem v horní pozici je zpravidla doporučováno toto proudění vzduchu ve skříni.
Reklama

Jak opravit počítač

U PC skříní s umístěným napájecím zdrojem v dolní pozici je zpravidla doporučováno toto proudění vzduchu ve skříni.

Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola Další

ReklamaPokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2019   Hardware - Software - Návody