TUNNGLE - LAN síť přes internet

24. říjen 2020 Autor: Prokop

   

Činnost projektu Tunngle byla zastavena. Tuto aplikaci již nelze využívat.
Seznam alternativních aplikací naleznete například na adrese: alternative.me/tunngle
Například Radmin VPN: radmin-vpn.com.

Aplikace Tunngle Vám umožní snadno hrát LAN hry s dalšími hráči přes internet (takzvaně on-line).
Základní verze je poskytována zdarma (zobrazují se reklamní okna) a je k dispozici také možnost přepnout jazyk na češtinu.

Tunngle

Všechny počítače, které se propojí přes Tunngle, se poté tváří, že jsou v jednom bytě a propojené UTP kabely přes router nebo případně pouze switch.

Podobně jako při LAN párty: Jak propojit počítače - stavíme malou síť.
Samozřejmě nebude dosáhnuto tak kvalitního spojení, tedy bude docházet ke zpoždění (vyšší PING), protože PC jsou od sebe mnohem více vzdálené.

Při instalaci je v počítači vytvořeno nové síťové připojení VPN.

Tunngle

Hry, které chceme takto hrát, musí podporovat tzv. LAN režim. Někdy LAN režim do hry naprogramují samotní vývojáři hry. Někdy se tak bohužel nestane a LAN režim proto naprogramují herní nadšenci.
Hry, ke kterým nikdo nenaprogramoval LAN režim, přes Tunngle hrát nelze. Takové hry ostatně nejde hrát ani na LAN párty.Instalace:

Instalaci popíšeme krok po kroku, aby i méně zkušení uživatelé PC byli schopni si jej úspěšně nainstalovat. Poslední verze programu je ke stažení z oficiálních stránek: www.tunngle.net nebo také Slunečnice a Stahuj.


Tunngle

Spusťte instalaci staženého programu a potvďte tlačítkem Next, že chcete skutečně pokračovat.Tunngle

Nechte zaškrtnuté políčko Simple installation a pokračujte tlačítkem Next. Program Tunngle bude tak nainstalován do adresáře C:\Program Files (x86)\Tunngle.
Jestliže chcete nainstalovat Tunngle do jiného adresáře, vyberte volbu Custom installation.Tunngle

Budete dotázáni, zdali chcete nainstalovat miniaplikaci do postranního panelu.
Pokud miniaplikaci do postranního panelu nechcete, zrušte zaškrtnutí.
Poktačujte tlačítkem Next

Reklama


Tunngle

Odsouhlaste licenční podmínky opět tlačítkem Next.Tunngle

Instalace je připravena a začne jakmile stisknete tlačítko Install.Tunngle

Pro dokončení instalace je třeba restartovat váš počítač. Proto nechte zaškrtnuté políčko Yes, restart the computer now a pokračujte stisknutím tlačítka Finish. Po restartování již bude program Tunngle připraven ke spuštění přes zástupce na ploše Tunngle nebo jej můžete zpustit přímo z adresáře C:\Program Files (x86)\Tunngle\Tunngle.exe.
Reklama


Spuštění:

Po spuštění Tunngle budete vyzváni, abyjste vložili svoje uživatelské jméno a heslo.

Tunngle

Tyto údaje získáte po registraci na oficiálních stránkách Tunngle: www.tunngle.net
Nebo můžete použít již jeden z námi vytvořených účtů:

Pokud bude zrovna někdo přihlášen pod některým z těchto účtů, tak dalšímu účastníkovi se již pod stejný účet připojit nepodaří. Musí si tedy připojit pod jiný, nebo si vytvořit další, už svůj účet.

Je vhodné za jméno připsat zkratku CZ. Takto lze ihned mezi ostatními hráči rozpoznat, kdo je Čech a můžete se s nimi spojit přes TeamSpeak.Tunngle

Po úspěšném spuštění a přihlášení si můžete změnit jazyk z EN na CZ.
V menu vyhledejte: Settings --> Options --> Language a přepněte na Czech.

Poté si již v programu Tunngle v levém okně "Prohlížet sítě" vyberte žánr hry, kterou chcete hrát.Tunngle

Dvojítým kliknutím myši vyberte konkrétní hru.Tunngle

Takto se připojíte k herní místnosti a od této chvíle jste jakoby spojeni UTP kabelem s dalšími spoluhráči. Již stačí spustit konkrétní hru a podle konkrétního návodu vytvořit herní místnost nebo se pokusit připojit k již někým jiným založené hře.

Vpravo vidíme, jména ostatních hráčů, pokud si některý připsal za jméno koncovku CZ, tak hned víme, že je pravděpodobně Čech. Klikneme na jeho jméno pravým tlačítkem myší a v kontextové nabídce vybereme podle toho, jaký máme nastavený jazyk: Přidat do seznamu kamarádů nebo Add to friend list. Takto si jej na Tunngle přidáme mezi přátele a můžeme se s ním přes chat domluvit, že se spojíme pomocí TeamSpeak.

Také můžeme využít ke kontaktování dalších českých hráčů: Chat Lobbies a připojíme se do Sítě Czech Tunngle Lobby.

Kdo tedy hledá nové spoluhráče, tak ať je v pátek v 19:00 v této Czech Tunngle Lobby síti. Přes chat je možno se domluvit, kdo hraje jaké hry a dohodnout se na další komunikaci třeba přes TeamSpeak. (Tento článek si za měsíc zobrazí cca 500 nových návštěvníků, tedy je šance, že některý z nich bude mít zrovna v tuto dobu také čas se připojit.)
Kdo chce mít po domluvě síť jen pro sebe, tak ať se připojí se spoluhráči do neobsazené sítě. Název sítě není závazný, v každé síti se lze spojit v jakékoliv hře. Můžete tedy klidně zůstat i v Czech Tunngle Lobby a hrát třeba Call of Duty - Modern Warfare 3.


Tunngle

Pokud chcete vědět, které hry s LAN režimem se zrovna nejvíce hrají, tak si nechte hry seřadit podle množství připojených hráčů (kliknutím na položku Online).
Reklama

Návody, jak hrát přes Tunngle konkrétní hry, naleznete na www.tunngle.net. Aby vám byly ovšem nápomocny, musíte umět anglicky.

Pro ty co angličtinou nevládnou jsme některé přeložili a rozpracovali:Pro slabší počítače jsou vhodné tyto hry:
Reklama


Související články:

Jak propojit počítače - malá domácí síť

Jak propojit počítače - stavíme malou síť

Máte-li k dispozici dva nebo více počítačů určitě jste přemýšleli o možnostech jak je nějakým způsobem propojit. Ukážeme si tedy, jak takovou malou síť postavit, nastavit, hrát po ní hry a sdílet data i tiskárny.


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody