Novinky - Srpen 2014

   


Specifikace konektoru USB Type-C je hotová

20. srpen 2014 - USB Promoter Group oznámila, že "největší vynález ve známém vesmíru" - konektor USB typu C - je konečně připraven pro sériovou výrobu.

Specifikace konektoru USB Type-C je hotová

Začne tedy výroba zařízení, kabelů a adaptérů, které podporují nový konektor. První zařízení s tímto typem konektoru bychom měli spatřit během několika příštích měsíců.

Nový konektor lze zapojit oběma směry. Nebudete tedy muset při připojování dávat pozor na orientaci. Tento průlom mohl přijít již před cca 15 lety, ale buďme rádi, že se jej dočkáme alespoň nyní.

Specifikace konektoru USB Type-C je hotová

Konektor, který má 18 pinů, je ve své podstatě dvojitý USB 3.1 (které mají standardní čtyři piny, plus dalších pět). Pokud připojíte konektor v jednom směru, je použita horní sada pinů. Jestliže jej zapojíte opačně, je použita spodní sada pinů. Docela jednoduché. Konektor typu C také podporuje novou USB Power Delivery specifikaci, která umožňuje až 100W. (Uvidíme, zda bude opravud stačít na nabíjení notebooku nebo dokonce k napájení větších zařízení - monitorů).

Doufejme, že se co nejdříve konektor typu C oběví na nějaké základní desce. Kabely a adaptéry může očekávat již brty po tom.

Zdroj: Extremetech
Reklama


Cryorig H5 - Universal Tower CPU Cooler

1. srpen 2014 - Společnost Cryorig uvedla nový věžový chladič: CRYORIG H5. Představen byl na výstavě Computex v Tchaj-pej. Jeho hlavní devizou je konstrukce Hive Fin.

Cryorig H5 - Universal Tower CPU Cooler

Technologie Hive Fin (žebrováním ve tvaru pláství) zajistí snížení hlučnosti a vyšší průtok vzduchu. Cryorig H5 je vybaven čtyřmi 6mm heat-pipe trubicemi z mědi. Dále k němu bude přibalován ventilátor XT140. Štíhlý 13 mm a s průměrem 140 mm.

Nový chladič by měl být kompatibilní se všemi dnešními sockety: LGA2011, LGA1366, LGA1150, LGA1155, LGA1156 a LGA775 a FM1/2, AMD2/+, AM3/+.

V Asii bude v obchodech již v srpnu. Koupěchtiví v Americe a Evropě si musí počkat až do září. Cena tohoto chladiče byla stanovena na 46,99 dolarů respektive 34,00 euro.

Zdroj: Techpowerup

Novinky - Září 2014 DalšíReklama


© 2012 - 2024   Počítačové Tipy Kupka - Těrlicko | Hlavní stránka | Kontakt | Mapa webu