Řadit podle: názvu | data

Tipy, rady, doporučení


Doporučené programy ZDARMA

Doporučené programy ZDARMA

Pro kvalitní softwarovou výbavu počítače není nutné kupovat programy za vysoké ceny. Stačí se porozhlédnout. Existuje spousta alternativ, které stejně poslouží a navíc jsou zdarma.


Chraňte počítač před blesky

Chraňte počítač před blesky

Co vás může potkat při bouřce a jak si ochránit výpočetní techniku před shořením v důsledku elektrického výboje.Jak a kam zálohovat data

Jak a kam zálohovat data

Zálohujte taková data, která jsou nepostradatelná. Ať už to jsou dokumenty, účetnictví, fotografie, videa. Doporučujeme zálohovat také celý operační systém včetně instalovaných aplikací a dat pomocí obrazu systémového oddílu.Jak a kam zálohovat data

Jak bezpečně používat internetové bankovnictví

I když budete dodržovat veškerá pravidla bezpečného internetového bankovnictví (můžete nastudovat níže), tak nelze vyloučit, že se útočníkům podaří přihlásit k Vašemu účtu u některého peněžního ústavu. Doporučuje se tedy autorizace nezávislá na internetu.


Antivirové programy - který si vybrat?

Jak nepustit viry do počítače

Nutnost instalace antivirového programu do počítače je třeba zvážit. Jestliže máte zánovní a dostatečně výkonný počítač, tak s instalací ani moc váhat nemusíte a doporučujeme antivirový program raději nainstalovat. Ovšem pokud máte již starší počítač...


Jak pečovat o hardware a software počítače

Jak pečovat o hardware a software počítače

Se zapnutým počítačem nijak nemanipulujeme ani ho nepřenášíme. Klasickým pevným diskům v chodu vadí otřesy. Pokud tedy dojde například při přenášení notebooku mezi místnostmi k úderu o dveře, může dojít k poškození čtecí hlavičky. Pevný disk může selhat i kdykoli jindy...


Jak prodloužit výdrž baterie notebooku

Jak prodloužit výdrž baterie notebooku

Výdrž baterie ovlivňuje spousta faktorů, přičemž většina z nich souvisí s tím, jak svůj notebook používáme a jak s ním zacházíme. Mezi nejdůležitější faktory rychlosti vybíjení patří aktuálně nastavný jas displeje, rychlost a typ pevného disku


Zrychlete si počítač sami

Jak udržet nebo vrátit operační systém do dobré kondice

Čím méně programů se spouští po startu operačního systému, tím lépe. Operační systém není zpomalován a může věnovat své systémové prostředky (výkon) na příkazy uživatele a ne na běh všemožných zbytečných aplikací.


Jak vrátit tlačítko start do Windows 8

Jak vrátit tlačítko start do Windows 8

Také jste si nezvykli nebo nemůžete přenést přes srdce, že se ve Windows 8 nenachází klasická Nabídka Start? Při stisku klávesy Win se nově automaticky zobrazí Modern UI (Metro), což nemusí každému vyhovovat.


Návod jak vyčistit vnitřek počítačové skříně od prachu

Jak vyčistit vnitřek počítačové skříně od prachu

V případě, že se rozhodnete vyčistit si vnitřek PC skříně svépomocí, nezapomeňte nejdříve odpojit napájecí kabel od zásuvky 230V. Nesplněním této podmínky riskujete úraz elektrickým proudem.


Jak vyhledat a nainstalovat ovladač tiskárny

Jak vyhledat a nainstalovat ovladač tiskárny

Většinou je nutno nejdříve nainstalovat ovladač tiskárny (webkamery) a až poté je možno připojit tiskárnu k počítači. V opačném případě by mohl operační systém automaticky přiřadit tiskárně nesprávný ovladač, který by blokoval správnou funkci tiskárny...


Jak zálohovat oblíbené položky Internet Explorer

Jak zálohovat oblíbené položky Internet Explorer

Internetová prohlížeč Internet Explorer je vybaven nástrojem, s jehož pomocí můžeme snadno zálohovat své oblíbené položky, takzvané záložky. V případě, že nastanou problémy s operačním systémem a ten bude nutno reinstalovat, je možno obnovit Vaše oblíbené záložky z vytvořené zálohy.


Jak zálohovat oblíbené položky Firefox

Jak zálohovat oblíbené položky Firefox

Internetová prohlížeč Firefox je vybaven nástrojem, s jehož pomocí můžeme snadno zálohovat své oblíbené položky, takzvané záložky. V případě, že nastanou problémy s operačním systémem a ten bude nutno reinstalovat, je možno obnovit Vaše oblíbené záložky z vytvořené zálohy.


Jak zálohovat oblíbené položky Google Chrome

Jak zálohovat oblíbené položky Google Chrome

Internetová prohlížeč Google Chrome je vybaven nástrojem, s jehož pomocí můžeme snadno zálohovat své oblíbené položky, takzvané záložky. V případě, že nastanou problémy s operačním systémem a ten bude nutno reinstalovat, je možno obnovit Vaše oblíbené záložky z vytvořené zálohy.

ReklamaJak získat licenční klíč pro Avast! Free Antivirus?

Jak získat licenční klíč pro Avast! Free Antivirus?

Stačí k tomu vyplnit jeden formulář na webu, zkontrolovat došlou poštu a vložit kód v menu programu: Údržba - Registrace. Takto vygenerovaný klíč má platnost na 1 rok. Potom budete chtít Avast dále používat, je potřeba nehat si zaslat klíč nový.


Jak změnit způsob instalovaní aktualizací Windows Vista, 7 a 8

Jak změnit způsob instalovaní aktualizací Windows Vista, 7 a 8

Změnu ve způsobu instalování důležitých aktualizací pro operační systém Windows Vista, 7 a 8 můžeme provést přes Ovládací panely. Okno, ve kterém lze změny provést můžeme otevřít více způsoby. Například můžeme do vyhledávacího pole operačního systému zadat slovní spojení...


Možnosti on-line zálohování

Možnosti on-line zálohování

Aplikace, které si představíme vám umožní zdarma, nebo za mírný poplatek plánovat či přímo provádět zálohu vašich dat na vzdálený server. Většina on-line zálohovacích nástrojů se ovládá pomocí aplikace nainstalované lokálně na PC, ze kterého má být záloha provedena.


Klávesové zkratky

Nejpouživanější klávesové zkratky

Nyní se podíváme na nejpraktičtější klávesové zkratky při používání vašeho počítače. Pokud jste uživatel, který stráví u počítače hodiny denně, nedáte na ně jistě dopustit. Šetří čas a usnadňují práci.


Připojení k internetu - postup nastavení protokolu TCP/IP

Připojení k internetu - postup nastavení protokolu TCP/IP

Protokol TCP/IP definuje, jak váš počítač komunikuje s dalšími počítači. Pro snadnější řízení nastavení protokolu TCP/IP doporučujeme použít automatický protokol DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol).


Skype - telefonování přes internet zdarma

Skype - telefonování, zasílání rychlých zpráv a videohovory přes internet zdarma

Máte přístup k počítači s internetem? Pak můžete použít svůj počítač jako telefon a volat zadarmo ostatním lidem připojeným k internetu. Skype je nejznámější aplikaci určená pro volání prostřednictvím internetu.


TeamViewer - vzdálené ovládání cizího počítače přes internet

TeamViewer - vzdálené ovládání cizího počítače přes internet

TeamViewer umožňuje připojení k jakémukoli počítači na světě v několika sekundách. Umožňuje vzdálené ovládání počítače způsobem, který není příliš odlišný od fyzické přítomnosti přímo u počítače.


Váš operační systém byl reinstalován - informace pro uživatele

Váš operační systém byl reinstalován - informace pro uživatele

Nefunkční, částečně nefunkční, zavirovanou nebo pouze "zanesenou" instalaci operačního systému (Windows) již nebylo efektivní opravovat a proto jsem ji z pevného disku vymazal a na její místo nainstaloval novu kopii.
Reklama


2017   Počítačové Tipy Kupka - Těrlicko | Hlavní stránka | Kontakt | Mapa webu