1. Jak stahovat

Pokud jste například poškrábali své originální CD/DVD/BD s hrou, programem nebo filmem a žádnou zálohu nemáte vytvořenou, je možné ztracený obsah stáhnout prostřednictvím Internetu z oficiálních stránek vývojářů = digitální distribuce. Jestliže se Vám nedaří stáhnout požadovaný obsah ze stránek vývojářů, je také technicky možné využít neoficiálních zdrojů.


Možnosti jak stahovat z neoficiálních zdrojů:

Přímé stahování - Warez fóra

Warez fórum je internetová stránka ve formě fóra, která shromažďuje odkazy na různý obsah (programy, hudba, filmy, hry atd.). Tyto odkazy nabízí svým návštěvníkům. (Nikoli přímo soubory, ty se fyzicky nacházejí na cizím serveru, ale pouze odkazy na tyto soubory.)
Reklama

Torrenty - BitTorrent

Stahování přes BitTorrent se zásadně liší od klasického stahování přes internetové stránky. Zatímco při normálním stahování probíhá jednostranná komunikace mezi serverem a Vašim počítačem (server posílá soubor na počítač), BitTorrentová komunikace funguje tak, že každý PC je zároveň server a takových PC může být neomezené množství. Tedy když člověk stahuje (pomocí speciálního programu - klienta) nějaký soubor, stahuje ho po částech, které jsou skládány dohromady. Části, které už má v PC stažené jsou zároveň nabízeny dalším uživatelům (pokud to nezakážete), kteří tento soubor zrovna také stahují. Kdo stahuje, zároveň nabízí a poskytuje.

Další kapitola DalšíReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody