5. Torrentoví klienti

BitTorentový klient je program, pomocí kterého stahujete a zároveň sdílíte požadované soubory (programy, hry, filmy, hudbu..). Pokud si chcete stahování pomocí torrentů vyzkoušet, je to první věc, kterou budete potřebovat. Torretnových klientů je celá řada, velmi povedený je µTorrent.


µTorrent

Jednoznačně nejoblíbenější díky své rychlosti a přitom nenáročnosti na systémové prostředky. Výhodou je i česká lokalizace. Stáhnout si jej můžete z adresy www.utorrent.cz.


Jak stahovatReklamaPokud by vám µTorrent z jakéhokoli důvodu nevyhovoval, můžete zkusit například BitComet, Azureus nebo BitLord.

Aby torrentový klient stahoval to, co chcete, je potřeba v něm otevřít torrent - soubor, který obsahuje odkazy na servery (trackery) s vámi požadovaným obsahem. Tento soubor má charakteristickou příponu ".torrent", má velmi malou velikost (obsahuje jen text, ne např.program, který chcete stáhnout) a získáte ho stažením z internetu. Kde torrenty najít se dozvíte v další kapitole.


Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklamaPokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2019   Hardware - Software - Návody