5. Nástroj - Obnovení systému

Instalace programu nebo ovladače může někdy způsobit, že systém Windows pracuje pomalu nebo se chová nepředvídatelně. Nástroj Obnovení systému může vrátit systémové soubory ve vašem počítači do stavu, kdy všechno fungovalo hladce, čímž vám možná pomůže předejít hodinám náročného odstraňování problémů. Nemá vliv na dokumenty, obrázky ani jiná data. Systém Windows 10 vytváří body obnovy automaticky sám. Můžete ale vytvářet bodů obnovení systému i ručně.

Postupujte podle průvodce:


Reklama
Vyberte účet.Vyplňte heslo k účtu. Jestliže nemáte heslo nastaveno, ponechte pole nevyplněné.>

Nástroj Vás v úvodním okně stručné poučí o své funkci a zdůrazní, že proces obnovy neovlivní vaše obrázky, dokumenty ani jiná osobní data, avšak může ovlivnit nainstalovaný či odinstalovaný software. Můžete také vybrat pro obnovu jiný bod obnovy než poslední doporučený.
ReklamaPokud chcete zobrazit i starší body, zaškrtněte volbu Zobrazit další body obnovení.

Z nabídky vyberte požadovaný bod obnovení. V ideálním případě by se mělo jednat o bod s co možná nejnovějším datem avšak současně dostatečným stářím, aby zachycoval ještě funkční stav systému. U každého z nich si pod tlačítkem Vyhledat ovlivněné programy můžete prohlédnout seznam programů, jež by mohly být návratem do předchozího stavu odstraněny nebo naopak obnoveny. Tento přehled je užitečný především v případě, kdy jste si vědomi, který konkrétní program zavinil nestabilní chod počítače, a pouze zjišťujete, jak daleko do historie se musíte vrátit. Současně se zde dozvíte, který další software budete muset později opětovně doinstalovat či odstranit. Pokračujte stiskem tlačítka Další.Pokračujte stiskem tlačítka Dokončit.
ReklamaNástroj Vás v posledním kroku ještě varuje, že jakmile proces obnovy zahájíte, nelze jej již zastavit, a nabídne vám poslední možnost přerušení operace. Počítač se následně restartuje.Proběhne samotný proces obnovení.Posléze zobrazí nástroj Obnovení systému informační okno s hlášením, že obnovení systému proběhlo úspěšně nebo neúspěšně.

Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody