Jak aktivovat Windows 8/8.1


5. Mám licenční klíč k dispozici, ale nemohu jej přečíst

V případě, že máte zakoupený licenční klíč, ale kartičku s licenčním klíčem jste ztratili, poškodili nebo máte notebook bez uvedeného licenčního klíče, můžete k jeho zjištění použít program ProduKey nebo RWEverything.


ProduKey

Program si můžete zdarma stáhnout ze stránek vývojářů: Nirsoft nebo také například z portálu Slunečnice: ProduKey.


Jak aktivovat Windows 8 / 8.1

Pokud je operační systém, od kterého chcete zjistit licenční klíč funkční, je zjištění licenčního klíče snadné: program ProduKey stačí spustit a licenční klíč si opíšete.

Složitější situace nastane v případě, že operační systém již funkční není. To je pak třeba demontovat z PC pevný disk, na kterém byl operační systém nainstalován. Ten připojit k funkčnímu PC a z jeho pomocí a s programem ProduKey na pevného disku klíč vyhledat.

Otevřeme tedy v menu programu: File - Select Sorce a vyhledáme na připojeném disku adresář s nainstalovaným operačním systémem.

Jak aktivovat Windows 8 / 8.1

V případě, že se vám licenční klíč nepodaří dohledat, nebo je disk na kterém byl operační systém nainstalován zničen, můžete ještě aktivovat systém Windows 8/8.1 návodem na další straně.
ReklamaRWEverything

Notebooky (případně také některé značkové PC sestav), které byly zakoupeny s operačním systémem Windows 8/8.1, již většinou nemají licenční klíč napsán na zadní straně na štítku, ale je uložen v Secure Boot v UEFI BIOSu. Pokud si jej chceme zjistit, tak k tomu můžeme použít aplikaci RWEverything.

Pokud jste si stáhli instalační verzi, tak ji do notebooku nainstalujte a spusťte. Jestliže jste si opatřili portable verzi, tak tu pouze spusťte z rozbaleného adresáře.


RWEverything

Z hlavní nabídky vyberte volbu Access a dále ACPI Tables.


RWEverything

V otevřeném okně ACPI Tables vyberte záložku MSDM.


RWEverything

V otevřeném okně MSDM se vám zobrazí licenční klíč uložený Secure Boot v UEFI BIOSu.


Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklama


Související odkazy


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody