8. Opravení registru Windows

V předchozích kapitolách jsme si ukázali jak registr Windows spravovat, tedy s potřebnými informacemi jsem schopni případné chyby v registru opravit. Co se registrů týče, tak správná informace má opravdu v tomto případě cenu zlata, neboť registr Windows je velmi rozsáhlý a mnohdy snažení o opravu opravdu připomíná hledání jehly v kupce sena. Naštěstí máme internet a vyhledávač Google, který nám může velmi pomoci.

Jestliže Vám například v operačním systému nefunguje korektně nabídka START. Je třeba vyhledat v registru klíče, který mu přísluší a ty překontrolovat, jestli nabývá správných hodnot.

Jaké výchozí klíče a hodnoty má registr Windows obsahovat, můžeme nalézt pomocí Googlu (vhodné je také specifikovat verzi Windows): start menu registry keys windows 10 a prostudujte si nalezené odkazy.

Zjistíte, že nabídce START přísluší například klíč:

A například hodnota "menushowdelay" (zpoždění zobrazení nabídky) by měla být 400: Microsoft.Registr Windows

Hodnotu v klíči tedy překontrolujete a v případě nesrovnalostí změníte.

Takto postupujete, dokud se Vám nepodaří problémy s registry opravit. Samozřejmě mnoho uživatelům se v registrech přehrabovat nechce, a proto často volí raději radikální formu opravy problému se systémem: reinstalaci systému - Jak reinstalovat Windows.Předchozí Předchozí kapitolaReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody