4. Odstranění klíčů registru Windows

Jednotlivé klíče lze z registru Windows jednoduše odstranit. Mazání probíhá podobně jako mazání souborů na pevném disku. Ukážeme si, kde se ukrývají klíče od položek po spuštění, od kontextové nabídky a další. Pokud provedeme změny v registru, která má ovlivnit chování Windows, tak tako změna se nemusí hned projevit. Je třeba se odhlásit, případně restartovat počítač. Když změníme parametr nějakého programu, tak ten si může nový údaj načíst okamžitě, tedy se změna projeví ihned.


Odstranění nechtěných programů po spuštění

V registru také naleznete programy, aplikace, utility, které se spouští po startu počítače:

V Run jsou aplikace, které se spouštějí při každém startu PC. Ty v RunOnce (jak název napovídá) se spustí pouze při dalším restartu počítače, pak jsou automaticky z registru odstraněny.

Ty položky, které nechcete, aby se po startu PC automaticky spouštěly, můžete jednoduše odstranit. Klikněte na vybraný klíč pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky vyberte "Odstranit".

Registr Windows
Reklama
Odstranění nechtěných položek z kontextové nabídky

Jestliže instalujete do počítače různé další programy, ty se mohou při instalaci také zařadit do kontextové nabídky, která se zobrazí při kliknutí pravým tlačítkem myši na ikonu na ploše. Jestliže nechcete, aby se tam již zobrazovaly, můžete je vymazat v registru a jejich zobrazování tak ustane.

Položky kontextové nabídky v registru Windows nejčastěji nalezneme:

Stejně jako při odstranění nechtěných programů po spuštění: Klikněte na vybraný klíč pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky vyberte "Odstranit".

Registr Windows
Odstranění záznamů sharewar aplikací

Sharewar aplikace většinou funguje jen 30 dní a potom se odmítají spustit. U většiny těchto aplikaci stačí smazat jejích klíč v registru a ony opět budou fungovat. Klíče jsou většinou uloženy:Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody