Řadit podle: názvu | data | oblíbenosti

Návody

jak_manipulovat_s_pocitacovymi_komponenty_-_elektrostaticky_vyboj

Jak manipulovat s počítačovými komponenty - elektrostatický výboj

V případě, že se rozhodnete rozebrat stolní počítač nebo notebook, nezapomeňte nejdříve odpojit napájecí kabel a u notebooků ještě vyjmou baterii. Nesplněním této podmínky riskujete úraz elektrickým proudem a také poškození komponent.


Jak obnovit u notebooku systém ze skryté recovery partition

Jak obnovit u notebooku systém ze skryté recovery partition

Skoro všechny notebooky, které byly zakoupeny s předinstalovaným operačním systémem, mají na disku ve skrytém oddílu uchovanou celou instalaci operačního systému včetně ovladačů. V případě potíží s operačním systémem jej můžeme pomocí této recovery partition obnovit.


Jak stahovat

Jak stahovat

Pokud jste například poškodili své originální CD/DVD/BD s hrou, programem nebo filmem a žádnou zálohu nemáte vytvořenou, je technicky možné ztracený obsah stáhnout z neoficiálních zdrojů prostřednictvím internetu.


Jak vytvořit zaváděcí/bootovací USB flash disk

Jak vytvořit zaváděcí/bootovací USB flash disk

Nástrojů pro vytvoření zaváděcího neboli bootovacího USB flash disku je celá řada. My si představíme jeden z nejoblíbenějších: YUMI (Your Universal Multiboot Installer). Jeho velkou výhodou je, že na jeden USB flash disk můžeme umístit hned více aplikací.


Jak vykopírovat data z nefunkčního notebooku

Jak vykopírovat data z nefunkčního notebooku

Váš notebook z nějakého důvodu nefunguje, ale Vy v něm stále máte důležité data, ke kterým se potřebujete nějakým způsobem dostat. Tak právě pro Vás je určen tento návod.


Jak vykopírovat data z stolního počítače

Jak vykopírovat data z nefunkčního stolního počítače

Váš stolní počítač z nějakého důvodu nefunguje, ale Vy v něm stále máte důležité data, ke kterým se potřebujete nějakým způsobem dostat. Tak právě pro Vás je určen tento návod.


Zavedení systému z CD/DVD

Zavedení systému z CD/DVD

Pokud chcete zavést například Windows, Linux nebo jinou aplikaci z CD nebo DVD, počítač musí mít povoleno zavádění z CD/DVD mechaniky. V angličtině se pro slovo zavést používá výraz boot, proto se i v češtině často říká "nabootovat" z disku CD/DVD.


Jak se zbavit nabídky upgradu na Windows 10

Jak se zbavit nabídky upgradu na Windows 10

Pokud Vás nabídka na upgradu na Windows 10 obtěžuje, je možno ji odstranit. Za ikonu na systémové liště je zodpovědný proces GWX (GWXUX). Tento proces ukončete pomocí správce úloh nebo například programu Process Explorer. Na proces klikněte pravým tlačítkem a z kontextové nabídky...


Jak uvolnit místo na disku

Jak uvolnit místo na disku

Na disku nebo oddíle, na kterém je nainstalován operační systém, bychom měli udržovat alespoň 10% volného místa. A to u typu HDD i SSD. Zejména u SSD dochází s úbytkem volné kapacity také ke zpomalení běhu operačního systému. Volný prostor můžeme získat různými způsoby.


Jak vyčistit disk - odstranění nepotřebných souborů

Jak vyčistit disk - odstranění nepotřebných souborů

Ať už máte v počítači operační systém nainstalován na disku typu HDD nebo SSD, tak na obou těchto typech funguje operační systém lépe - rychleji, když má k dispozici dostatek volného místa. I když jste disciplinovaní a neinstalujete do počítače kdejakou aplikaci ...

ReklamaJak klonovat disk

Jak klonovat disk

Ke klonování disků se přistupuje nejčastěji proto, že chcete vyměnit ve svém počítači disk a při tom nechcete provádět čistou instalaci operačního systému. Namísto toho si chcete ponechat stávající instalací systému se všemi osobními nastaveními.


jak_resetovat_zmenit_zapomenute_heslo_windows_vista_7_8_10

Jak resetovat/změnit zapomenuté heslo Windows Vista/7/8/10

Pokud jste zapomněli své přihlašovací heslo k Vašemu účtu, pomocí tohoto návodu jej můžete změnit a tak opět získáte přístup ke svým datům. Ke změně hesla potřebujeme na úvodní přihlašovací obrazovce aktivní příkazový řádek. Běžně jej zde nejde spustit...


Jak vypálit soubor ISO

Jak vypálit soubor ISO

Vzhledem k tomu, že soubory ISO nejsou ve Windows podporovány a někdy je třeba je vypálit, tak se podíváme jak na to. Tyto soubory by se daly definovat, jako záloha média.


Jak zálohovat systémový disk - bitová kopie operačního systému

Jak spustit Windows v nouzovém režimu

V případě, že již operační systém Windows nenaběhne obvyklým způsobem, máme ještě možnost operační systém spustit v tzv. Nouzovém režimu. Díky nouzovému režimu můžeme počítač spustit v minimální hardwarové konfiguraci


Jak reinstalovat Windows Vista

Jak reinstalovat Windows Vista

V případě (nejčastější) instalace z DVD samozřejmě nesmí chybět příslušná optická mechanika a instalační disk s Windows Vista. Jestliže instalační disk nemáte a ani Vám nikdo nechce disk se stejnou edicí operačního systému půjčit, lze si jej stáhnout z internetu.


Jak opravit Windows Vista

Jak aktivovat Windows Vista

Aktivaci produktu Microsoft Windows Vista lze provést stejně jako aktivaci produktu Microsoft Windows 7.Jak opravit Windows Vista

Jak opravit Windows Vista

Prostředí a nástroje pro opravu systému by se měly automaticky spustit po chybě načítání systému. Ručně lze opravné nástroje spustit z instalačního DVD Windows nebo přímo z pevného disku, pokud byly výrobcem PC předinstalovány.


Možnosti získání instalačního CD s Windows XP

Možnosti získání instalačního DVD s Windows XP

Dejte však pozor, aby na získaném instalačním CD byla stejná edice Windows XP, pro jakou máte zakoupený licenční klíč. Pokud máte zakoupenou například edici Home, ale nainstalujete si například edici Professional, tak vám operační systém nepůjde aktivovat běžným způsobem.


Možnosti získání instalačního DVD s Windows Vista

Možnosti získání instalačního DVD s Windows Vista

Kontaktujete výrobce svého počítače a požádáte jej o zaslání nového instalačního DVD s Windows Vista. Ten Vám za manipulační poplatek (cca 300,- Kč) zašle nové instalační DVD. (Jestliže máte například počítač ASUS X550VB, kontaktujete technickou podporu ASUSu.)


Možnosti získání instalačního DVD s Windows 7

Možnosti získání instalačního DVD s Windows 7

Z oficiálních stránek Microsoftu si obrazy disků mohou stáhnout pouze majitelé speciálního předplatného. Pokud vyloučíme možnost úhrady tohoto předplatného, můžete si obstarat instalační DVD s Windows 7 ještě některým z následujících způsobů.Předchozí Předchozí (1 - 20) Další (41 - 60) DalšíReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody