Možnosti získání instalačního DVD s Windows Vista

18. leden 2020

   

Z oficiálních stránek Microsoftu si obrazy disků mohou stáhnout pouze majitelé speciálního předplatného. Pokud vyloučíme možnost úhrady tohoto předplatného, můžete si obstarat instalační DVD s Windows Vista ještě některým z následujících způsobů.

Možnosti získání instalačního DVD s Windows Vista


Dejte však pozor, aby na získaném instalačním DVD byla stejná edice Windows Vista, pro jakou máte zakoupený licenční klíč. Pokud máte zakoupenou například edici Home Basic, ale nainstalujete si například edici Home Premium, tak vám operační systém nepůjde aktivovat běžným způsobem. (Jazyková verze, bitová verze (32bit/64bit) nebo zda obsahuje nebo neobsahuje instalační disk Service Pack 1,2 nemá na aktivaci operačního systému Windows Vista vliv.)
Reklama

Jednotlivé možnosti:


  1. Poptáte se v okruhu svých známých, zda má někdo k dispozici instalační DVD s Windows Vista a byl by ochoten Vám jej zapůjčit.

  2. Kontaktujete výrobce svého počítače a požádáte jej o zaslání nového instalačního DVD s Windows Vista. Ten Vám za manipulační poplatek (cca 300,- Kč) zašle nové instalační DVD. (Jestliže máte například počítač ASUS X550VB, kontaktujete technickou podporu ASUSu.)

  3. Obraz instalačního DVD s Windows Vista si stáhnete z neoficiálního zdroje (např. z Ulož.to). Odkazy ke stažení můžete nalézt například v této sekci na Warforum - Jak hledat odkazy na Warforum.
    Hledejte nijak neupravený originální obraz instalačního DVD. U neupraveného obrazu musí souhlasit kontrolní součet SHA - Jak ověřit kontrolní součet SHA.
    Rozbalíte a vypálíte. Nebo si vytvoříte bootovací flash disk.Reklama


Související odkazy


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody