Možnosti získání instalačního DVD/flash disku s Windows 7

25. leden 2019 Autor: Bronislav

   

Možnosti získání instalačního DVD s Windows 7

Obrazy disků si můžete stáhnout z oficiálních stránek Microsoftu. Je třeba vyplnit a ověřit licenční klíč.
Následně stažený ISO soubor vypálíte nebo si vytvoříte bootovací flash disk.Jestliže licenční klíč projde ověřením, tak si dále můžete vybrat verzi jazyka a kliknete na možnost "Potvrdit." Budou vygenerovány odkazy ke stažení:


Kliknutím na tlačítko "Stáhnout" si stáhnete požadovanou verzi (32bit/64bit). Jak vidíte na obrázku, odkazy jsou platné jen 24hodin. Tedy odkazy nemá význam si uchovávat pro opakované stažení.

Reklama


Pokud máte značkovou PC sestavu například od Dell, HP, Lenovo nebo notebook také s před-instalovaným Windows 7 výrobcem, Váš produktový klíč nebude uznán, budete informování, že se máte obrátit na výrobce PC:


Pokud nebyl uznán Váš klíč, tak někoho poproste, ať Vám vygeneruje odkaz pomocí svého klíče Windows 7. Případně použijte utilitu: Microsoft Windows and Office ISO Download Tool (přímý odkaz), která má potřebné klíče ve své databázi. Umožňuje tedy stažení obrazů ISO přímo ze serverů Microsoftu.

Jestliže se Vám nepodaří stáhnout obraz disku ISO z oficiálních stránek Microsoftu. Můžete si obstarat instalační DVD/flash disk s Windows 7 ještě některým z dále uvedených způsobů.

Systém můžete nainstalovat i z jiného DVD než svého. Unikátní je pouze Váš licenční klíč. Klíč není Vázán ke konkrétnímu DVD.

Možnosti získání instalačního DVD s Windows 7

Dejte však pozor, aby na získaném instalačním DVD/flash disku byla stejná edice Windows 7, pro jakou máte zakoupený licenční klíč. Pokud máte zakoupenou například edici Home Premium, ale nainstalujete si například edici Professional, tak vám operační systém nepůjde legálně aktivovat - Jak aktivovat Windows 7.
Jazyková verze, bitová verze (32bit/64bit) nebo zda obsahuje nebo neobsahuje instalační disk Service Pack 1 nemá na aktivaci operačního systému Windows 7 vliv.

Jakou verzi operačního systému Windows 7 obsahuje aktuálně dnes stažený obraz ISO, si můžete před instalací zjistit pomocí návodu: Jak zjistit verzi Windows v instalačním souboru iso.
Reklama

Jednotlivé další možnosti:

1. Poptáte se v okruhu svých známých, zda má někdo k dispozici instalační DVD disk s Windows 7 a byl by ochoten Vám jej zapůjčit. Jak již bylo uvedeno, můžete systém instalovat i z jiného DVD než svého. Unikátní je pouze Váš licenční klíč. Klíč není Vázán ke konkrétnímu DVD.2. Kontaktujete výrobce svého počítače a požádáte jej o zaslání nového instalačního DVD s Windows. Ten Vám může za manipulační poplatek (cca 300,- Kč) zaslat nové instalační DVD. (Jestliže máte například počítač ASUS X550VB, kontaktujete technickou podporu ASUSu.)3. Obraz instalačního DVD (soubor ISO) s Windows 7 si stáhnete z neoficiálního zdroje.

Různé verze instalačních ISO souborů (CZ) můžete nalézt např. na CZTorrent - Jak stahovat Torrenty.
Nebo využijete dalších uložišť. Další odkazy ke stažení můžete nalézt například v této sekci na Warforum - Jak hledat odkazy na Warforum.

Soubory bývají často brzy vymazány (vyjímkou je CZTorrent), proto pokud je soubor na serveru ještě přítomen, tak se stahováním neotálejte. Pro pohodlné stažení (kromě CZTorrent) možno využít: FreeRapid Downloader. Zda proběhlo stažení bez chyb ověřte pomocí kontrolního součtu: Jak ověřit kontrolní součet SHA.

Stažený archiv s ISO souborem rozbalíte, nebo pokud stáhnete přímo ISO soubor, tak jej vypálíte. Nebo si vytvoříte bootovací flash disk.

Co se bezpečnosti týče, tak nejlépe stáhněte obraz ISO s Windows 7 přímo od Microsoftu. Sice bude třeba po instalaci systému: Jak reinstalovat Windows 7 ještě instalovat veškeré nové aktualizace: Aktualizace Windows, ale máme jistotu, že jsme stáhli opravdu pouze Windows 7.
Jak již bylo uvedeno, pokud nebyl uznán Váš klíč, tak někoho poproste, ať Vám vygeneruje odkaz pomocí svého klíče Windows 7. Případně použijte utilitu: Microsoft Windows and Office ISO Download Tool (přímý odkaz). Ta umožňuje stažení obrazů ISO přímo ze serverů Microsoftu.
Nebo najděte nijak neupravený originální obraz instalačního DVD (MSDN). U neupraveného obrazu musí souhlasit kontrolní součet SHA - Jak ověřit kontrolní součet SHA.
Jestliže nebude souhlasit kontrolní součet, byly k instalaci pravděpodobně přidány i aktualizace systému. Zda budete věřit, že autor ISO souboru přidal k systému pouze aktualizace a ne nějaký škodlivý kód je na Vás. Co v nově nainstalovaném operačním systému běží za procesy, si můžete pak samozřejmě sami překontrolovat: Jak odvirovat počítač - Kontrola běžících procesů.4. Pro úplnost ještě zmíníme, že si můžete zakoupit instalační DVD s Windows 7 znovu (tedy i s dalším klíčem) a podpořit tak společnost Microsoft: Windows 7 - porovnání cen.
Reklama


Související odkazy


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody