9. Jak vypnout službu Windows Update u Windows 10

Kdo se rozhodl, že pozastaví instalování aktualizací tak, že vypne celou službu Windows Update, může použít následující návod.

Otevřete: Konfiguraci systému.

Existuje více možností, jak ji spustit.
Její umístění je zpravidla: C:\Windows\System32\msconfig.exe
Tedy jedna možnost je, vyhledat například pomocí Průzkumníka tento soubor na disku a spustit jej dvojklikem.

Také můžeme například použít vyhledávací pole operačního systému a zadat slovní spojení: Konfigurace systému a v seznamu výsledků kliknout na položku Konfigurace systému.

Nebo stiskněte klávesové zkratky Win + R.Následně vepište příkaz "msconfig" a klikněte na tlačítko OK.V okně "Konfigurace systému" se přepněte na záložku: "Služby".Seřadíme si služby podle jména (kliknutím na vrchol sloupce pojmenovaný "Služba") a vyhledáme Službu: "Windows Update".Zrušíme zaškrtnutí a klikneme na tlačítko: "Použít".Zobrazí se nám datum, kdy jsem službu zakázali.Změny se projeví až po restartování počítače. Operační systém se pak již spustí bez služby Windows Update. Ověřit si to můžeme tak, že se pokusíme vyhledat nové aktualizace.
Reklama

Otevřeme menu START.Vyberte položku: "Nastavení".Dále klikněte na "Aktualizace a zabezpečení".Operační systém Windows 10 žádné aktualizace nenalezne, protože služba Windows Update již neběží.

Až se rozhodnete nainstalovat aktualizace pomocí služby Windows Update, tak obnovte zaškrtnutí položky, tím dojde k opětovné aktivaci této služby.

Kdo chce pozastavit jen automatické instalování aktualizací ovladačů: Zrušení automatického instalování aktualizací ovladačů.

Na některých PC s operačním systémem Windows 10 bohužel dochází k vyhledávání a stahování aktualizací i v případě, že je služba Windows Update takto deaktivována nebo dochází opět k jejímu samovolnému aktivování. Potřebu Windows 10 se za každou cenu aktualizovat pak přejímá do systému propašovaná doplňková aplikace od Microsoftu: Updade Assistant. Té nebo podobným doplňkovým aplikacím od Microsoftu je třeba tedy zakázat jejich spuštění.

Do vyhledávacího pole operačního systému vepište: Plánovač úloh.Jak vypnout aktualizace u Windows 10

Spusťte tedy Plánovač úloh přes nalezeného zástupce.Jak vypnout aktualizace u Windows 10

V Plánovači úloh vyhledejte složky: Microsoft --> Windows --> Windows Update a Update Orchestrator. A v nich zakažte veškeré naplánované úlohy.

Pokud se po čase opět začnou stahovat a instalovat aktualizace Windows 10, překontrolujte v Plánovači úloh, jaké byly do systému propašovány další nové naplánované úlohy a ty opět zakažte.

Jestliže chce ale Windows 10 provést aktualizaci na novější sestavení, tak tento typ aktualizace se bude stále vracet. Tedy se obrňte trpělivostí a aktualizaci nechte provést. Pokud stále přetrvávají problémy s opakovanými aktualizacemi, zvažte radikální řešení a to reinstalaci Windows 10 z instalačního flash disku s nejnovějším sestavením: Jak vytvořit bootovací flash disk s Windows Vista/7/8/10, pak budete mít zase chvíli od aktualizací klid.
Reklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody