Jak vypálit soubor ISO

25. leden 2020 Autor: Bronislav

   

Vzhledem k tomu, že soubory ISO nejsou v některých verzích Windows podporovány a někdy je třeba je vypálit, tak se podíváme jak na to. (Majitelům Windows 8/10 stačí k vypálení pouze operační systém.)
Tyto soubory by se daly definovat, jako záloha média - "obraz disku". Všechny složky a soubory jsou zahrnuty do jediného souboru s příponou ".iso". Také je lze připojit k virtuální mechnanice: Co je to virtuální mechanika.
Mohou obsahovat i informace o spouštěcím systému médií, což je dobře využitelné v tom případě, pokud soubory ISO obsahují operační systém a po vypálení tak vznikne bootovací (spouštěcí) CD nebo DVD - Zavedení systému z CD/DVD. (Pokud je třeba vypálit ISO větší jak 4,7 GB a mechanika to umožnuje, možno použít dvouvrstvé DVD = DL DVD = 8,5 GB.)jak_vypalit_soubor_iso

Kopie CD/DVD mohou být šířeny i v jiných formátech, než je nejpoužívanější ISO. Někdy se můžete setkat i se soubory NRG nebo BIN/CUE. Práce s nimi je vždy stejná, k jejich vypálení se používá stejná funkce. Záleží jen na tom, zda váš vypalovací program daný typ souboru dovede zpracovat.
Mnoho uživatelů dělá při vypalování souborů tohoto typu chybu. Vypalují je jako běžné datové soubory a takto vypálené nemohou správně fungovat.
Jak tedy správně vypalovat? Níže naleznete návody pro nejběžnější vypalovací programy, které tyto soubory podporují. (Stejně jako při vypalování běžných dat není vhodné vypalovat nejvyšší možnou rychlostí, ale raději poloviční.)


Windows 8/10

Stačí vložit do fyzické mechaniky prázdné CD/DVD.

Kliknout na obraz disku pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky vybrat možnost: "Vypálit bitovou kopii disku".

Spustí se nástroj Windows pro vypalování bitových kopií. Pokud máte více fyzických mechanik, tak můžete vybrat, která bude použita. Vypalování zahájíte kliknutím na tlačtko "Vypálit".
Reklama

CDBurnerXP

Že je v názvu tohoto programu XP neznamená, že by byl použitelný pouze s operačním systémem Windows XP. Program je určen taktéž pro operační systémy Windows Vista, 7, 8 i 10.
Vývojáři jej poskytují k používání zdarma, tedy si jej můžete stáhnout rovnou z jejich www stránky: www.cdburnerxp.se. (Verzi k instalaci nutno do počítače nainstalovat. Verzi portable stačí rovnou spustit.)
Nebo také například z portálů: Stahuj.cz nebo Slunečnice.cz.

V úvodní nabídce klepněte na položku "Vypálit obraz ISO" a potvrďte tlačítkem "OK".V novém okně klepněte na tlačítko Procházet a v dialogu najděte soubor ISO, který chcete vypálit.Zkontrolujte nastavení a klepněte na tlačítko "Vypálit disk".
Reklama
Nero

Kdo již má na svém počítači nainstalovaný placený vypalovací program Nero, může k vypálení obrazu disku použít také tento program.

Spusťte si například Nero Express, kde poklepejte na položku "Obraz disku nebo uložený projekt".


Zobrazí se souborový dialog, ve kterém vyhledejte soubor ISO.


Nero zobrazí okno s přípravou k vypálení. Do mechaniky vložte prázdné médium a klikněte na tlačítko "Vypálit". Ještě pro jistotu můžete zaškrtnout políčko "Po vypálení zkontrolovat zapsaná data".
Reklama
Ashampoo Burning Studio

Ať už placenou nebo free verzi Ashampoo Burning Studia lze k vypálení souboru ISO také použít.

V úvodním okně Ashampoo Burning Studio najeďte kurzorem na funkci "Vytvořit/Vypálit obraz disků".

Klepněte na funkci "Vypálit CD/DVD/Blu-ray Disk z obrazu disku".

V dalším kroku klepněte na tlačítko "Procházet" a vyberte soubor s obrazem disku. Pokračujte tlačítkem "Další".

Zkontrolujte nastavení vypalovací mechaniky a klepněte na tlačítko "Zapsat".

Zdarma ke stažení: www.stahuj.cz

Reklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody