2. Připojení disku SATA 3,5" k jiné PC sestavě


Vložíme disk do funkčního stolního počítače.
Reklama


Pevný disk z nefunkčního stolního počítače připojíme k jinému vypnutému funkčnímu stolnímu PC, který jsme před tím ještě odpojili od elektrické energie. Připojíme SATA napájecí kabel od počítačového zdroje a SATA datový kabel od základní desky. (Můžeme napřiklad použít kabely, kterými je v počítači připojena DVD mechaniky.)


Již připojený pevný disk s rozhraním SATA k funkčnímu stolnímu PC.

Může nastat situace, že po zapnutí stolního počítače s nově připojeným diskem z nefunkčního počítač se bude počítač snažit zavést systém z tohoto nově připojeného disku. Toto není žádoucí, a proto si pohlídejte pořadí bootování: Jak zavést/nabootovat systému z flash disku. Tedy zavádět systém je třeba z disku, na kterém je operační systém funkčního stolního PC.

Pokud budete například chtít na připojeném disku změnit velikosti oddílu, rozdělit disk na více logických oddílů, sloučit oddíly nebo změnit písmene oddílu, můžete využít v operačním systému Windows implementovaný nástroj: Správa disků.

Jestliže chcete získat z disku nějaké svoje důležité data, můžete také využít návodu: Jak vykopírovat data z nefunkčního stolního počítače.


Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody