3. Připojení disku ATA 3,5" k jiné PC sestavě


Pokud chcete připojit pevný disk z velmi starého počítače, tak se ještě můžete setkat s rozhraním pevných disku ATA/IDE.
Reklama


Pevný disk se starším rozhraním ATA/IDE lze připojit přes toto rozhraní. Musíme mít ale toto starší ATA rozhraní také ještě na základní desce funkčního stolního PC.


Již připojený pevný disk s rozhraním ATA k funkčnímu stolnímu PC. U tohoto staršího rozhraní si musíme dát pozor na správné nastavení jumperů na pevných discích. Pokud máme v počítači připojený jenom jeden pevný disk přes rozraní ATA, tak jej připojíme jako Master (primární/pan). Pokud máme ještě další, tak jej připojíme jako Slave (sekundární/sluha).


Blíže k základní desce je Slave. Na konci kabelu je Master. Často je zobrazeno přesné nastavení jumperů na štítku pevného disku.


Stejně jako u SATA disku, tak i u ATA, může nastat situace, že po zapnutí stolního počítače s nově připojeným diskem z nefunkčního počítač se bude počítač snažit zavést systém z tohoto nově připojeného disku. Toto není žádoucí, a proto si pohlídejte pořadí bootování: Jak zavést/nabootovat systému z flash disku. Tedy zavádět systém je třeba z disku, na kterém je operační systém funkčního stolního PC.

Jako u SATA disků, můžete využít nástroj: Správa disků.


Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody