7. Vykopírování dat pomocí operačního systému Linux

Vytvoříme si tedy na jiném funkčním počítači CD/DVD nebo zaváděcí USB flash disk s operačním systémem LINUX. Tzv. Live CD/DVD/flash disk.

Obraz disku si můžeme stáhnout například odtud: www.linux.cz.


Klikněte na stránce dole na odkaz - Linux chci vyzkoušet.A na další straně: Stáhnout Ubuntu desktop. Linux má více distribucí (typů) a jedna z nejoblíbenějších je právě Ubuntu.

Ubuntu si můžete tako stáhnout z adresy: www.ubuntu.cz

Pokud by se Vám nedařilo stáhnout obraz disku přímo z domovské stránky, můžete si obraz disku stáhnout například z Uložto: Ubuntu Live CD. Nebo také pomocí torrentů: Jak stahovat - Torrenty.
ReklamaStažený obraz disku (soubor s příponou *.iso) musíte správně vypálit jako ISO - Jak vypálit soubor ISO. Nebo si namísto zaváděcího DVD disku můžete vytvořit zaváděcí flash disk: Jak vytvořit zaváděcí/bootovací USB flash disk.

Až budete mít Live CD/DVD s operačním systémem Linux připravené, tak jej do počítače zaveďte: Zavedení systému z CD/DVD. Nebo pokud jste si vytvořili zaváděcí flash disk, tak: Jak zavést/nabootovat systému z flash disku.Takto bude vypadat vaše obrazovka při zavádění operačního systému Linux z Live CD/DVD/flash disku.
ReklamaZ nabízených jazyků vyberte češtinu.

Budete dotázání, zda chcete Ubuntu vyzkoušet nebo nainstalovat. Vyberte možnost vyzkoušet! Kdyby jste operační systéme Linux nainstalovali na pevný disk, tak tím přepíšete data, které z něj chcete vykopírovat!


Pokud jste ještě neměli s operačním systémem Linux tu čest, tak se nebudete pravděpodobně ihned orientovat.

Vyberte tedy vlevo třetí ikonu shora "Files". V otevřeném okně pod záložkou "Devices" naleznete jednotlivé oddíly disku s Vašimi daty.


Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklamaPokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2019   Hardware - Software - Návody