Než začneme manuál na internetu hledat, musíme si nejdříve co nejpřesněji zjistit, z jakých komponent se vlastně náš stolní počítač skládá.
Pokud hledáme manuál pro notebook, značkovou PC sestavu, tiskárnu, router, TV a podobně, stačí mnohdy jen název a typ zařízení. To se dá zjistit dvěma základními způsoby:
Tak copak je například tohle zač? Ano je to Asus, ale to nám k vyhledání potřebného manuálu nestačí. Musíme na něm vyhledat podrobnější údaje. Nějaký štítek s popisem. Štítek se také může ukrývat pod baterií. Tedy v tom případě je třeba baterii vyjmout.
Tady už se dovíme, že je to Asus Model: A72D vybavený základní deskou verze K72DR a s tím se už dá pracovat.
Pokud máme PC sestavu od některého renomovaného výrobce, tak hledáme stejně jako u notebooku štítek s názvem. Například Dell Vostro 3902, HP Pro 280 G1 MicroTower, Acer Veriton X2632G SFF.
Jestliže ale máme PC sestavu složenou z jednotlivých komponent, musíme hledat názvy jednotlivých komponent. Pokud nemáme v PC sestavě žádné další přídavné karty, stačí nám vyhledat manuál pro základní desku.
Základní deska
Když si základní desku prohlédneme, zjistíme, že její označení v našem případě je: ASUS P8Z77-M PRO. Většinou také bývá uvedena revize desky. ( Co je to revize? Výrobce vydal pod jedním označením hned několik odlišně verzí této desky. Proto každá další verze dostane své číslo: REV: 1.1 , REV: 1.2 REV: 1.3 atd. ) Pokud tento údaj na desce není, znamená to, že jde o REV: 1.0. Na toto označení při vyhledávání manuálu musíme dát také pozor.
Přídavné karty
Pokud máme v sestavě například grafickou kartu, zvukovou kartu, TV kartu a podobně, můžeme si také vyhledat manuál pro ně. V našem případě budeme hledat označení na grafické kartě.
Když si grafickou kartu prohlédneme, zjistíme, že její označení v našem případě je: Gigabyte GV-N660OC-2GD REV: 1.0.