Jak vrátit tlačítko start do Windows 8

1. listopad 2020

   

Také jste si nezvykli nebo nemůžete přenést přes srdce, že se ve Windows 8 nenachází klasická Nabídka Start? Při stisku klávesy Win se nově automaticky zobrazí Modern UI (Metro), což nemusí každému vyhovovat.
Edit: Po aktualizaci Windows 8 na Windows 8.1: Jak nainstalovat aktualizace Windows 8 již lze část nabídky vyvolat, je ale třeba na tlačítko Start kliknout pravým tlačítkem myši.


Jak vrátit tlačítko start do Windows 8

Není naštěstí nutné propadat depresi ani se Windows 8 vyhýbat obloukem, protože existuje způsob, kterým aktivujete staré známé tlačítko Start a s ním všechny funkce nabídky Start. Stačí nainstalovat některou z mnoha existujících aplikací, jež vám tlačítko Start do Windows 8 vrátí.


Kterou aplikaci ale vybrát?

Pokud nechcete nebo nemáte čas experimentovat a sami zkoušet, která aplikace vám bude nejvíce vyhovovat. Nainstalujte si aplikaci Classic Shell. Dle názorů mnohých recenzentů jde o absolutně nejlepší rozšíření pro Windows 8.
Reklama


Classic Shell

Možnosti nastavení Classic Shell jsou zkrátka nejlepší ze všech volně stažitelných aplikací. Můžete si nastavit vzhled Start menu, jež může být klidně stejné jako ve Windows 7 se všemi funkcemi (aplikace, dokumenty, ovládací panely, vypnutí počítače).Aktivní rohy lze vypnout nebo jim dokonce přiřadit jiné funkce, můžete si nakonfigurovat i řadu klávesových zkratek. K dispozici je čeština, úprava samotného vzhledu tlačítka Start, lze přeskočit Metro obrazovku rovnou do desktopu. Ve Start menu máte aplikace jak z desktopu tak i z Metra, máte tedy přístup ke všem z jednoho místa.

Aplikace se nezasekává ani nepadá. V paměti zabírá 0,5 MB. Opravdu jde o nejpovedenější Start menu pro Windows 8. Komu nebude vyhovovat, může samozřejmě vyzkoušet některou jinou.

Možno také zdarma stáhnout z portálu: slunecnice.cz
Reklama
© 2012 - 2024   Počítačové Tipy Kupka - Těrlicko | Hlavní stránka | Kontakt | Mapa webu