Jak se naučit programovat - COLOBOT

15. leden 2020 Autor: Bronislav

   

Tento návod obsahuje veliké obrázky. Ke komfortnímu zobrazení obrázků využijte raději stolní počítač nebo notebook. Na mobilním zařízení bude prohlížení takto velkých obrázků nepohodlné.

jak_se_naucit_programovat
Seznam kapitol
1. Jak se naučit programovat - COLOBOT
2. První mise: Leaving Earth - část 1.Equipment
3. První mise: Leaving Earth - část 2.Building
4. První mise: Leaving Earth - část 3.Departure


Pokud koketujete s myšlenkou zkusit programování, tak výborný nástroj, jak nahlédnou a seznámit se s touto problematikou, je výuková hra COLOBOT. Programovací jazyk, použitý k řízení robotů v této výukové hře, je podobný Javě nebo C++. A právě tyto programovací jazyky se používají i v profesionální sféře.


Předpoklady k programování


I když třeba neumíte zatím moc anglicky (pomůže překladač) nebo také pokulháváte v matematice, i tak si můžete vyzkoušet napsat nějaký ten jednoduchý prográmek ve výukové hře COLOBOT. Po vyzkoušení budete mít trochu jasněji v tom, zdali se budete v programování dále vzdělávat nebo se budete raději věnovat něčemu jinému.
Reklama


Výukovou hru vydala společnost Epsitec již v roce 2001 pro tehdejší operační systém Windows. V roce 2012 společnost Epsitec uvolnila zdrojové kódy volně k dispozici a polští fanoušci COLOBOTu hru dále upravili a vydali zdarma pro současné operační systémy pod názvem - Colobot: Gold Edition. Úpravy a vylepšování z jejich strany v současné době dále pokračuje.

Hrajete za kosmonauta, který navštěvuje různé planety a hledá vhodné místo pro kolonizaci. Přitom máte k dispozici roboty, které můžete právě naprogramovat, aby vykonávali opakující se rutinní práci za vás (těžbu surovin, doplňování paliva).

Výukovou hru Colobot: Gold Edition si můžete zdarma stáhnout z její domovské stránky https://colobot.info/.Jak se naučit programovat

K dispozici je verze k instalaci i verze portable.Jak se naučit programovat

Hlavní kampaň hry se nachází pod prvním tlačítkem: Missions.Jak se naučit programovat

Spustíme si tedy kampaň hry tlačítkem Play.Další kapitola DalšíReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody