7. Jak vypnout firewall

Některé firewally včetně brány Windows firewall v některých případech zakazuje odpovídání na příkaz ping, proto doporučujeme na odzkoušení firewall vypnout.

Firewall

Brána firewall je software nebo hardware, který kontroluje informace přicházející z Internetu nebo ze sítě, a v závislosti na svém nastavení je buď zablokuje nebo jim umožní projít do počítače. Pomáhá zabránit hackerům a škodlivému softwaru (například červům) v získání přístupu k počítači prostřednictvím sítě nebo Internetu. Brána firewall může rovněž zabránit tomu, aby počítač odesílal škodlivý software do jiných počítačů. Brána Firewall není to stejné jako antivirový program. Na ochranu počítače potřebujete bránu Firewall i antivirový program a program na ochranu proti škodlivému softwaru.
Reklama
Vypnutí brány firewall Windows Vista/7/8/10

Otevřete ovládací panel Windows Firewall klepnutím na tlačítko "Start", klepnutím na příkaz "Ovládací panely", klepnutím na položku "Zabezpečení" a potom klepnutím na položku "Windows Firewall".

Klepněte na položku "Zapnout nebo vypnout bránu Windows Firewall". Pokud vás systém vyzve k zadání nebo potvrzení hesla správce, zadejte heslo nebo proveďte potvrzení.

Vyberte možnost "Vypnut bránu Windows Firewall" v privátní i veřejné síti a potom na tlačítko "OK".
ReklamaVypnutí brány firewall Windows XP

Klikněte na tlačítko "Start" a na příkaz "Spustit", zadejte příkaz "Firewall.cpl" a potom klikněte na tlačítko "OK".

Na kartě "Obecné" klikněte na přepínač "Vypnuto".

Klikněte na tlačítko "OK".

Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody