Jak bezpečně používat internetové bankovnictví

8. říjen 2020

   

I když budete dodržovat veškerá pravidla bezpečného internetového bankovnictví (můžete nastudovat níže), tak nelze vyloučit, že se útočníkům podaří přihlásit k Vašemu účtu u některého peněžního ústavu. Doporučuje se tedy autorizace nezávislá na internetu.

Většina uživatelů tedy využívá potvrzovací autorizačních SMS a to jak při platně bankovním převodem, tak i při platbě kartou on-line (někteří i k přihlášení k InternetBankingu).
Útočníci tedy nutně potřebují k dokončení krádeže peněz tuto autorizační SMS. Pokud máte obyčejný mobil namísto smartphonu, tak útok nelze dokončit, protože obyčejný mobil nelze na rozdíl od smartphonu nekazit softwarem, který by útočníkům SMS automaticky přeposlal.
V případě, že máte smartphone, doporučuji tedy pro jistotu pořídit k zasílání autorizačních SMS obyčejný třeba i zrovna nejlevější mobil bez otevřeného operačního systému: Mobily bez otevřeného operačního systému. (U svého účtu v Bance mějte nastaveno, že změnu telefonního čísla, na které budou zasílány autorizační SMS, lze provést pouze na přepážce.) Smartphon tedy využívat pouze ke stejným úkonům jako PC.

Pokud Vás bude někdo žádat o přeposlání autorizační SMS, tak autorizační SMS v žádném případě nikomu nepřeposílejte. Svůj telefon si hlídejte a používejte zámek k zamčení displeje.
Pravidla pro bezpečné internetové bankovnictví:


Reklama


© 2012 - 2024   Počítačové Tipy Kupka - Těrlicko | Hlavní stránka | Kontakt | Mapa webu