3. Způsoby provádění záloh

Manuální Kopírování dat

Nejjednodušší způsob, jak zálohovat data je prosté zkopírování dat do záložního uložiště, odkud mohou být data v případě potřeby nakopírována zpět do původního umístění: Praktická ukázka jednoduchého kopírování pro běžné uživatele.


WinRar

Manuální kopírování dat s komprimací

Pokud je dat větší množství a chceme ušetřit potřebné místo, můžeme data komprimovat a zároveň také zaheslovat. K vytvoření datové zálohy, která by komprimovala její obsah lze použít například komprimační programy typu Winzip a Winrar.Automatické kopírování dat s komprimací

Předešlé dva způsoby jsou funkční, nenáročné a zvládne je téměř každý. Obvykle je ale potřeba zálohovat data pravidelně, někdy dokonce několikrát denně a pro takové případy je manuální synchronizace dat nepohodlná. Pro automatické zálohování dat s komprimací obsahu existuje řada programů: Acronis, Norton Ghost, Cobian Backup, SyncBackSE, FileHamster, které Vám umožní zálohování dat naplánovat, ale i spouštět ručně.
Nevýhoda je, že uživatel se musí naučit s těmito programy správně pracovat. (Nějakou zálohu dat uživatel vytvořit zvládne, ale s obnovením ze záložní kopie v případě ztráty zdrojových dat už je to bohužel daleko horší.)

Také je možno využít přímo nástroje systému Windows - Migrace profilu.
U operačních systémů Windows 8 a 10 můžeme využít integrovaný nástroj "Historie souborů"."Zálohování pro běžné smrtelníky" od IT experta Michala "Altaira" Valáška, která vyčerpávajícím způsobem shrnuje jak možnosti zálohovacích zařízení, tak i vhodné zálohovací strategie:
Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklama


2017   Počítačové Tipy Kupka - Těrlicko | Hlavní stránka | Kontakt | Mapa webu