15. Aktualizace Windows pomocí WSUS Offline Update

Aktualizovat operační systém Windows není nutné provádět jen pomocí služby Windows Update. Pomocí aplikace WSUS Offline Update si můžeme také stáhnout a nainstalovat potřebné aktualizace.
Jestliže máme více počítačů, tak můžeme stažené aktualizace umístit například na flash disk a s pomocí aplikace WSUS Offline Update aktualizujeme všechny zbylé počítače. Velkou výhodou je fakt, že nemusí probíhat stahování aktualizací na každém počítači zvlášť. Dostupné aktualizace tedy stahujeme jen jednou.

Aplikace je k dispozici zdarma a stáhnout si ji můžete nejlépe z její domovské stránky: www.wsusoffline.net. Není třeba ji instalovat, stačí archiv ZIP rozbalit (Kliknout na archiv pravým tlačítkem myši a vybrat položku extrahovat. Případně můžete použít Winrar). Aplikaci spusťte jako správce (soubor UpdateGenerator.exe).

Pro jaké produkty chceme aktualizace stáhnout, závisí na verzi aplikace WSUS Offline Update.Výběr požadovaných aktualizací


Na záložce "Windows" vybereme zaškrtnutím, pro které verze Windows si chceme aktualizace stáhnout. U každé lze vybrat také 32bitovou nebo 64bitovou verzi.Aplikace umožňuje stažení také aktualizací pro kancelářské balíky od Microsoftu. Na záložce "Office" tedy zaškrtnutím vybereme, pro které verze Office chceme aktualizace stáhnout, vybráním jazykové mutace. Pokud Microsoft Office nevyužíváte, tak samozřejmě nevybereme nic.Na poslední záložce "Legacy products" nalezneme starší verze produktů od Microsoftu.
Reklama
Možnosti nastavení

Ve spodní polovině okna aplikace máme možnost provést přenastavení dle svých preferencí:


Options


Create ISO Image(s)...


USB medium


Tlačítka a volby zcela dole
ReklamaStahování aktualizací

Jakmile klikneme na tlačítko Start, započne stahování aktualizací a provedení úkonů, podle toho jaké jsme nastavili. Stahování probíhá přes příkazový řádek (Jak pracovat s příkazovým řádkem).

Musíme tedy vyčkat na dokončení stažení.Proběhne také rozbalování katalogu aktualizací.A také prověření digitálního podpisu.Budeme informování jak stahování a další úkony dopadly.Můžeme si nechat zobrazit protokol.


ReklamaInstalování stažených aktualizací

Po stažení je třeba spustit soubor UpdateInstaller.exe. Ten najdete ve složce "client", který je ve složce aplikace WSUS Offline Update. Tam byly také stažené aktualizace, jestliže jste nenastavili jinak. Pokud jste dali vytvořit ISO soubor, tak ho najdete také ve složce aplikace. Složka: "iso".

Pokud jste si vytvořili iso (Jak vypálit soubor ISO) nebo flash disk, tak byl vytvořen i soubor Autorun.inf, který by měl automaticky soubor UpdateInstaller.exe spustit po tom, co disk vložíte/připojíte k PC. Pokud se tak nestane, spusťte soubor ručně.K nainstalování chybějících aktualizací v operačním systému stačí kliknout na tlačítko Start.

V části okna Installation máme možnost vybrat součásti, které budou do operačního systému také nainstalovány. Pro ty, pro které nejsou dostupné aktualizace, budou zašedlé = nedostupné.

V části okna Control máme možnost nastavit:


Nevýhoda spočívá v tom, že tak budou nainstalovány veškeré aktualizace operačního systému. Které aktualizace v systému nechceme, je třeba odinstalovat: Jak spravovat aktualizace Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Aplikaci WSUS Offline Update se staženými aktualizacemi si můžete uschovat, pokud budete chtít v budoucnu opět aktualizovat operační systém (například po reinstalaci) s její pomocí, již stažené aktualizace nebudete muset znovu stahovat. Aplikace pouze vyhledá a stáhne nově vydané aktualizace. Pokud bude dostupná novější verze WSUS Offline Update, tak Vás na to aplikace po spuštění automaticky upozorní.
Reklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody